Достапни линкови

Газа: Израел презеде воена операција во Беит Ханун


Израел ноќеска презеде воена операција во Беит Ханун – Северна Газа при што 6 палестинци се убиени, а 30 тина се ранети.Израелската пешадија придружувана од тенкови ја опколила и блокирала болницата во градот. Целта на операцијата е ад се прекине гранатирањето врз југот на Израел од оваа област.
XS
SM
MD
LG