Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ќе се врати на шестпартитните преговори


Северна Кореја потврди дека ќе им се врати на 6 партитните преговори за нејзината нуклеарна програма под услов на нив да стане збор и за укинување на финансиските санкции наметнати од Соединетите Држави. Најавата доага една година по последната рунда преговори и три недели по првата нуклеарна проба на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG