Достапни линкови

Осетија: Убиени четворица Грузијци


Властите во сепаратистичката грузиска република Јужна Осетија соопштија дека денеска биле убиени четворица грузијци. Се прецизира дека станува збор за четворица грузиски саботери. Веднаш потоа грузиската влада соопшти дека нема никаква информација за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG