Достапни линкови

Вашингтон: САД го поздравија референдумското одобрување на новиот Устав на Србија


Соединетите Држави го поздравија референдумското одобрување на новиот устав на Србија како позитивен чекор за демократијата во земјата. Сепак, портпаролот на Стејт Департментот Шон Мекормак оцени дека уставната определба за Косово е неважечка со оглед на тоа што е во тек преговорачки процес за косовскиот статус под закрилата на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG