Достапни линкови

Белград: Френк Визнер на разговори со српските претставници за решавање на косовскиот статус


Американскиот пратеник Френк Визнер денеска е во Белград на разговори со српските претставници за процесот за решавање на косовскиот статус. Тој во минатата недела престојуваше на Косово каде што го повтори ставот дека ова прашање би требало да биде решено до крајот на годинава. Во меѓувреме, е соопштено дека денеска во Приштина ќе престојува европратеникот за статусот на Косово Штефан Лене.
XS
SM
MD
LG