Достапни линкови

Хавана: Снимки со Кастро прикажани на кубанската телевизија


Кубанската телевизија денеска прикажа снимки на кои претседателот Фидел Кастро оди и чита весници. Кастро, демантирајќи ги непријателите, кои како што рече, го прогласиле за мртов, истакна дека во тек е со активностите на Владата во Хавана и оти користи телефон додека се опоравува од операцијата извршена кон крајот на јули. Тоа се први снимки на Кастро објавени во последните шест недели.
XS
SM
MD
LG