Достапни линкови

Абуџа: Авионска несреќа во Нигерија


Авион на нигериската авиокомпанија „Еј-Ди-Си“ се урна денеска во близина на аеродромот на престолнината Абуџа. Во авионот кој сообраќал на релација Лагос - Сокото, се наоѓале повеќе од 100 патници, соопшти нигериската Агенција за справување со вонредни состојби. Засега не се познати причините за авионската несреќа.
XS
SM
MD
LG