Достапни линкови

Авганистан: 70 лица убиени во нападите врз талибанските милитанти неделава


Силите на НАТО во Авганистан соопштија дека околу 70 луѓе се убиени во нападите врз талибанските милитанти оваа недела. Нато се уште не знае колку цивили се убиени. Хјуман Рајтс Воч смета дека во актуелните операции на НАТО во Авганистан загинале десетици цивили.
XS
SM
MD
LG