Достапни линкови

Оаксака: Американски новинар убиен, а неколку лица повредени во престрелка на демонстрации


Американски новинар беше убиен, а неколку лица беа повредени откако вооружено лице отвори оган врз демонстрантите во мексиканскиот град Оаксака. Вил Бредли Роланд работеше за индимедиа Њујорк а загина кога вооружено лица стрелало за да ги острани блокадите на демоснтрантите кои бараа оставка на гувернерот Улисес Руиз.
XS
SM
MD
LG