Достапни линкови

Њујорк: Кофи Анан разговараше со Јан Пронк


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан во Њујорк разговараше со неговиот специјален пратеник за Судан Јан Пронк, кој беше протеран од таа земја. Властите во Картум му наредија на Пронк да го напушти Судан поради неговите напори да им биде дозволено на мировните сили на Обединетите Нации да бидат распоредени во конфликтниот регион Дарфур.
XS
SM
MD
LG