Достапни линкови

Калифорнија: Четворица пожарникари загинале во голем пожар


Голем пожар беснее во американската држава Калифорнија, кој е надвор од контрола на околу 10 илјади хектари. 4-ца пожарникари загинале во досегашните обиди да се изгасне пожарот за кој постои сомневање дека е подметнат.
XS
SM
MD
LG