Достапни линкови

Москва: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер денеска во Москва разговара со рускиот претседател Владимир Путин, како и со министрите за одбрана и за надворешни работи. Главна тема е партнерството меѓу НАТо у Русија, а се очекува Москва да ја искаже својата загриженост за американските планови да постави бази за против ракетна одбрана во источна Европа.
XS
SM
MD
LG