Достапни линкови

Анбар: Петмина американски војници загинати во Ирак


Американски воени претставници соопштија дека во ирачката провинција Анбар загинале 5-мина американски војници. Вчера претседателот Џорџ Буш изјави дека не е задоволен од ситуацијата во Ирак, особено поради големиот број жртви.
XS
SM
MD
LG