Достапни линкови

Вашингтон: Ирачката влада треба да се справи со верските насилства во земјата, вели Стефан Хедли


Советникот на американскиот претседател Џорџ Буш за национална безбедност Стефан Хедли изјави дека ирачката влада би требало да преземе поцврсти мерки за справување со верските насилства во земјата. Хедли смета дека досега преземените чекори не биле доволно ефиксани за средување на безбедносната ситуација во Ирак.
XS
SM
MD
LG