Достапни линкови

Пекинг: Жак Ширак во посета на Кина


Францускиот претседател Жак Ширак пристигна денеска во Пекинг во четиридневна посета на Кина. Тој ќе разговара со кинескиот претседател Ху Џинтао, како што јавуваат агенциите, пред се за зацврстување на бизнис врските меѓу двете земји. Ќе се разговара и за меѓународни прашања, особено за севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG