Достапни линкови

Вашингтон: НАСА во мисија за проучување на сонцето


Американската агенција НАСА се подготвува утре да лансира два сателита близнаци што ќе го проучуваат сонцето. Двегодишната мисија ќе биде прва од таков вид, односно два сателита од различни страни да собираат податоци за активностите на Сонцето.
XS
SM
MD
LG