Достапни линкови

Будимпешта: 130 луѓе се повредени на вчерашните демонстрации


Околу 130 луѓе биле повредени во вчерашните судири меѓу анти-владините демонстранти и полицијата во главниот град на Унгарија – Будимпешта. Полицијата употребила солзавец, водени топови и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите, кои повторно бараа оставка на премиерот Ѓурчани.
XS
SM
MD
LG