Достапни линкови

Џакарта: Земјотрес од 6,1 степен ја погоди Индонезија


Силен земјотрес од 6,1 степен според Рихтеровата скала, изутрината ја погодил централна Индонезија. Засега нема информации за евентуални жртви и материјална штета.
XS
SM
MD
LG