Достапни линкови

Панама: Гласачите на референдумот се изјаснија за проширување на Панамскиот канал


Резултатите од вчерашниот референдум во Панама покажуваат дека гласачите со големо мнозинство се изјасниле за прифаќање на планот за проширување на Панамскиот канал кој ги поврзува Тихиот и Атлантскиот океан. Имено, осумдесет насто веруваат дека проширувањето и модернизирањето на над девеесет годишниот канал ќе придонесе за побрз развој на Панама.
XS
SM
MD
LG