Достапни линкови

Техеран: Нема причина за постоење на Израел, изјави Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска изјави дека веќе нема причини за постоење на Израел и оти таа држава наскоро ќе исчезне. На митингот за поддршка на палестинците во Техеран, тој оцени дека напорите за зачувување на израелскиот режим целосно пропаднале. Иранскиот претседател најави дека неговата земја во рок од пет години ќе произведе нуклеарно гориво кое за половина цена ќе им го продова на западните земји.
XS
SM
MD
LG