Достапни линкови

Авганистан: Осум цивили убиени во напад во близина на американска база


Осум цивили биле убиени кога непознати напаѓачи отврориле оган врз нивното возило во близина на една американската база во источниот дел на Авганистан. Напаѓачите, како што јавуваат агенциите, најпрвин го запреле возилото и откако на цивилите кои работеле во американската база им ги одзеле парите, ги убиле.
XS
SM
MD
LG