Достапни линкови

Парачин: Серија експлозии во воениот магацин


Во серијата експлозии во воениот магацин во Парачин – Србија нема повредени војници. Сите градинки и училишта во Парачин и Чуприја денеска ќе бидат затворени поради стравување од нови ескплозии. Причините за експлозиите се утврдуваат.
XS
SM
MD
LG