Достапни линкови

Багдад: На осум американски војници ќе им се суди за силување и убиство во Ирак


Осумина американски војници ќе се соочат со воен суд во Ирак од кои четворица за силување на девојка и за убиство на нејзиното семејство во Махмудија. Другите војници се обвинети за убиство на ирачки затвореници во тек на акција во мај годинава.
XS
SM
MD
LG