Достапни линкови

Мосул: Најмалку седумина загинати во самоубиствен напад


Во експлозија предизвикана од бомбаш самоубиец со автомобил бомба во близина на полициска станица во Мосул загинаа најмалку 7 лица. Во Ирак од друга страна денеска загинаа 2 американски војници или досега во Октомври вкупно 71 војник.
XS
SM
MD
LG