Достапни линкови

Бангладеш: Стадо диви слонови уби пет члено семејство


Стадо диви слонови во стампедо низ село во Јужен Бангладеш уби со газење 5 члено семесјтво. Најмалку 15 лица годишно се убиени од слонови во Бангладеш каде растечката популација со сечење на шумите ја загрозува нивната природна средина.
XS
SM
MD
LG