Достапни линкови

Анкара: Хоспитализиран турскиот премиер Реџеп Ердоган поради пад на крвниот притисок


Турскиот премиер Реџеп Ердоган денеска бил хоспитализиран по ненадејниот пад на крвниот притисок. Според турската телевизија Ердоган е во стабилна состојба и немало место за паника.
XS
SM
MD
LG