Достапни линкови

Вашингтон: Посета на хрватскиот премиер Иво Санадер


Хрватскиот премиер Иво Санадер денеска во Вашингтон ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш при што ке се разговара за пристапувањето на Хрватска во НАТО. Хрватска, како и Македонија и Албанија очкеува на самитот на НАТО идниот месец да добие подршка за напорите за членство во алијансата.
XS
SM
MD
LG