Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ги отфрли санкциите против Северна Кореа


Иранскиот претседател Махмуд Ахамадинеџад ги отфрли санкциите против Северна Кореа воведени откако таа земја соопшти дека извела нуклеарна проба. Тој оцени дека санкциите биле незаконски и оти секоја земја има право да дојде до нуклеарна енергија.
XS
SM
MD
LG