Достапни линкови

Луксембург: Воислав Коштуница ќе известува за спроведувањето на акциониот план


Српскиот премиер Воислав Коштуница денеска во Луксембург ќе ја извести Европската Унија за спроведувањето на акциониот план на владата за целосна соработка со Хашкиот трибунал. Сепак, аналитичарите не очекуваат дека тоа би можело да доведе до обнова на преговорите за придружување на Србија кон Унијата.
XS
SM
MD
LG