Достапни линкови

Сувајра: Најмалку десет лица загинаа при експлозија на автомобил бомба


Најмалку десет луѓе загинале, а над петнаесет други биле повредени во денешната експлозија на автомобил бомба на пазарот во ирачкиот град Сувајра. Во меѓувреме, во Багдад биле откриени тела на осум луѓе кои, според полицијата, биле убиени во текот на измината ноќ во меѓуверските насилства што подолго време траат во градот
XS
SM
MD
LG