Достапни линкови

Пазарџик: Масовна тепачка на Роми


Околу 400 роми биле вклучени во масовната тепачка во нивниот кварт во бугарскиот град Пазарџик, јави бугарското радио. До инцидентот дошло синоќа од засега непознаи причини. Локалната полиција морала да бара засилување од соседниот град Пловдив за да ја запре пресметката и да го врати редот. Нема извештаи за сероизно повредени, а околу 20 лица биле уапсени.
XS
SM
MD
LG