Достапни линкови

Хила: Најмалку 6 полицајци загинаа во експлозија на бомба


Во денешната експлозија на бомба поставена во полициската станица во ирачкиот град Хила загинале најмалку шест полицајци, јавиваат агенциите. Меѓу загинатите бил и командантат на силите задолжени за спарвување со насилството во тој град.
XS
SM
MD
LG