Достапни линкови

Киев: Јушченко бара од ЕУ да ги остави вратите отворени и за неговата земја


Украинскиот претседател Виктор Јушченко сака Европската Унија да и стави јасно на Украина дека би можела да биде членка на Унијата во иднина. Во интервју за Фајненшал Тајмс, Јушченко вели дека разбира оти сега тоа би било преурането, но дека Брисел не смее да ја затвори европската перспектива на неговата земја.
XS
SM
MD
LG