Достапни линкови

Лондон: Командантот на британската армија бара наскоро повлекување на трупите од Ирак


Командантот на британската армија генерал Ричард Данат побара наскоро да бидат повлечени британските сили од Ирак. Тој оцени дека нивното присуство само ја влиошува безбедносната ситуација во Ирак, но и во светот. Британија има околу седум илјади војници, повеќето во јужниот дел на Ирак.
XS
SM
MD
LG