Достапни линкови

Њујорк: Русија бара итна резолуција за повлекување на грузиската војска од клисурата Кодор


Русија денеска побара од Советот за безбедност итно донесување резолуција за повлекување на грузиската војска од клисурата Кодор што се наоѓа во покраината Абхазија која сака да се отцепи од Грузија. Тоа всушност е условот за продолжување на мисијата на Обединтите нации во таа земја што истекува на петнаесетти овој месец.
XS
SM
MD
LG