Достапни линкови

Њујорк: Одложено гласањето за дополнителни санкции против Северна Кореа


Забелешките од Русија и Кина го одложија за денеска предвиденото гласање во Советот за безбедност на Обединетите нации за американската резолуција за дополнителни санкции против Северна Кореа кој соопшти дека изведе нуклеарна проба. Кина и Русија не се согласуваат со некои од предложените мерки во резолуцијата и побараа нивни измени.
XS
SM
MD
LG