Достапни линкови

Багдад: Непознати напаѓачи убиле седум лица вработени во телевизиска станица


Непознати напаѓачи упаднале во една нова сателитска телевизиска станица во Багдад и убиле 7 лица, меѓу кои двајца чувари и 5-мина вработени. Директорот на телевизијата, Хасан Камил изјави дека досега била емитувана само експериментална програма.
XS
SM
MD
LG