Достапни линкови

Газа: Во израелски воздушен напад загинале пет лица


5-мина палестинци биле убиени при денешниот израелски воздушен напад во Појасот Газа. Израелски воен претставник го потврди инцидентот, изјавувајки дека биле истрелани ракети врз група вооружени палестинци кои биле во престрелка со израелски војници во близина на Кан Јунис.
XS
SM
MD
LG