Достапни линкови

Њујорк: Мал авион удри во 50-катница при што загинале две лица


Мал авион синоќа удри во 50-катница во Њујорк, при што две лица загинаа. Американските власти соопштија дека не станува збор за тероризам, туку за несреќен случај. Имено, авионот бил на еден безбол играч од Њујорк Јенкис, кој загинал во несреќата.
XS
SM
MD
LG