Достапни линкови

Пекинг: Занг Јин, која се занимава со рециклирање на хартија најбогата во Кина


49 годината рециклаторка на хартија Занг Јин е првата жена која е на чело на кинеската листа на богатите, објави шангајскиот магазин Хурун репорт. Нејзиното богатсво, заработено со купување хартија која се рециклира во Кина, се проценува на 3,4 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG