Достапни линкови

Кабул: Десетина лица се повредени при експлозија на бомба


Во денешната експлозија на темпирана бомба во авганистанскиот главен град Кабул биле повредени десетина луѓе, соопшти полицијата. Бомбата била сместена на еден велосипед покрај патот и била активирана кога таму минувал полициски автобус.
XS
SM
MD
LG