Достапни линкови

Багдад: Пронајдени тела на шеесетина лица


Во Багдад во изминативе дваесет и четири часа, како што денеска соопшти ирачката полиција, биле пронајдени тела на шеесетина убиени луѓе. Полицијата наведува дека тие биле жртви на верските смртоносни одреди кои дејствувале по улиците на Багдад. Во меѓувреме, американската команда соопшти дека во една воена акција загинале двајца припадници на американските сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG