Достапни линкови

Техеран: И покрај заканата со санкции Иран продолжува со нуклеарната програма


Иранското министерство за надворешни работи оцени дека заканата од меѓународни санкции е застарено оружје. Портпарол на министерството изјави дека Иран е веќе навикнат на такви закани и оти евентуалните санкции нема да го спречат да продолжи со својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG