Достапни линкови

Хавана: Раул Кастро ги демантира информациите дека Фидел Кастро умира од рак


Раул Кастро, братот на кубанскиот претседател, изјави дека Фидел Кастро се опоравува од операцијата и не е точно дека умира. Со оваа изјава тој ги демантира тврдењата дека Фидел умира од рак, што ги објавија некои американски медиуми.
XS
SM
MD
LG