Достапни линкови

Тал Афар: Во самоубиствен бомбашки напад загинале осум лица


Во напад на бомбаш самоубиец врз набљудувачки пункт во Тал Афар во Ирак денеска загинале 4 војника и 4 цивила. Двајца други цивила загинале про фрлена граната врз куќа во Искандариа. Во Багдад пак се најдени две тела, веројатно жртви на верски насилства.
XS
SM
MD
LG