Достапни линкови

Кандахар: Убиен војник на НАТО силите


Војник на мисијата на НАТО во Авганистан ИСАФ денеска е убиен во јужниот дел на земјата. Инцидентот се случил кога патрола на ИСАФ во Кандахар налетала на поставена бомба а потоа бил отворен и оган од напаѓачите. Засега не се знае националноста на загинатиот војник.
XS
SM
MD
LG