Достапни линкови

Тбилиси: Локални избори во Грузија


Грузискиот претседател Микаил Саакашвили упати апел до грузијците да гласаат на денешните локални избори во земјата. Тој рече дека тие се тест за нацијата во поглед на влошените односи со Русија.
XS
SM
MD
LG