Достапни линкови

Кабул: НАТО ја презеде командата врз воените операции во Авганистан


НАТО формално ја презеде командата врз воените операции во Авганистан во чии рамки се и 12-те илјади американски војници на истокот на земјата. Британскиот генерал Дејвид Ричардс ќе командува со 33 илјадна военја сила.
XS
SM
MD
LG