Достапни линкови

Багдад: Според некои извештаи лидерот на Ал Каеда во Ирак Ал Масри е убиен


Според извештаите од Ирак лидерот на Ал Каеда во земјата Абу Ајуб Ал Масри можеби е убиен во американски напад во близина на градот Хадиџа. Засега нема официјална потврда на веста во очекување на ДНК тестовите. Ал Масри го замени Абу Мусаб ал Заркави.
XS
SM
MD
LG