Достапни линкови

Москва: Дијалогот, а не санкциите се вистинско решение за иранската нуклеарна програма


Шефот на рускиот совет за безбедност Игор Иванов изјави дека дијалогот, а не санкциите се решние за ќорсокакот околу иранската нуклеарна програма. Тој по вчерашната средба во Техеран со главниот ирански преговарач Али Лариџани рече дека Русија би можела да одигра ефективна улога во евентуалниот дијалог меѓу Иран и Западот.
XS
SM
MD
LG